Jeigu ir tu turi problemų su savo paakiais, šiandienos straipsnyje aptarsime kaip galėtum pati sau padėti!
Turbūt daugelis susiduria ir žino tokius terminus: paakių maišeliai, pajuodę paakiai, susiraukšlėjimas. Esu turėjusi visas šias problemas.
Pajuodę paakiai kartais mane kankina ir dabar, bet aš išmokau kontroliuoti.
Nesu turėjusi paburkimo, tačiau atlikau nemažą tyrimą, kad galėčiau tau pateikti visą vertingą informaciją, susijusią su paakiais ir jų priežiūra. Nesu nei gydytoja, nei dermatologė, tik dalinuosi savo patirtimi. Turiu tikslą išmokyti jus žiūrėti į save su meile, o aš mokausi kartu su jumis.
Kodėl paakiai būna pajuodę arba „maišeliai“ po jais išbrinkę?
Ši problema kyla dėl įvairių priežasčių ir aš pavardinsiu kelias.
1. Šis polinkis paveldimas. Būna, kad paakiai juodi ir viskas. Atrodo, kad mama neturi tokių paakių, kaip gali būti pas mane? Gali būti paveldėta iš močiutės. Kaip atskirti, kad juodumas paveldėtas? Jis būna ir po akimi ir keliauja į išorinį akies kamputį.
2. Kaulų struktūra. Akiduobės tokios gilios, kad jose laikosi skysčiai, kurie lemia pajuodavimą ar paburkimą. Tai nėra pavojinga, bet grožio neprideda.
3. Paakių paburkimą gali sukelti alergija. Aš pati pastebėjau: jeigu naudoju kremą, kuriame yra daug kvapų, pradedu trinti akis. Ši reakcija gali sukelti paakių paburkimą ar pajuodavimą. Tiesiog organizmas ginasi nuo netinkamos priemonės. Stebėk, ar tavo priemonėse nėra kvapų, eterinių aliejų ir pan.
4. Jeigu valgau labai daug „sunkaus“ maisto vakare, ryte pamatysiu užtinusius (ar net pajuodusius) paakius.
5. Nemiga turi įtakos paakių „maišeliams“ formuotis, jų pajuodavimui ar paburkimui.
6. Vienu metu turėjau problemų su blakstienomis (jos trupėjo, krito), ir aš naudojau labai daug priemonių joms atauginti. Būtent ta priemonė sukėlė paakių juodavimą ir paburkimą.
7. Vaistai. Jeigu juos geri diena iš dienos, jie gali turėti įtakos paakių odai.
8. Kontraceptinės priemonės. Jos veikia hormonus, jos gali paveikti ir paakių zoną.
Labai dažnai mūsų kūnas duoda signalus: galbūt pradėjai naudoti naują produktą, ar paskanavai neįprasto maisto, organizmui gali kažkas netikti ir jis siųs ženklus. Labai svarbu pastebėti juos.
Kaip prižiūrėti paakių zoną?
Ją šviesina lygiai tokie patys ingredientai, kurie padeda ir kovojant su pigmentinėmis dėmėmis: tai – vitaminas C, priemonės su retinoliu, niacinamidas ir gera apsauga nuo saulės.
Šios priemonės aktyvios: jos šviesina ir skaistina veido odą, tą patį gali padaryti ir su paakių oda.
Dauguma paakiams skirtų kremų turės didesnę ar mažesnę mano išvardintų medžiagų koncentraciją.
Bet aš pati paakių kremo neturiu.
Matydama savo paakius, aš žinau, ko jiems reikia: susitvarkyti miegą, mitybą, nustoti valgyti prieš miegą ir nebegerti daug vandens. Ir tepti priemones, kurios šviesina mano veidą.
👉 Bet noriu pabrėžti svarbų dalyką: visos mano išvardintos skaistinančios priemonės yra labai aktyvios, todėl gali suerzinti labai jautrią ir ploną paakių odą.
Aš esu apsisprendusi artimiausius penkerius metus nesileisti jokių injekcijų, todėl turiu tikslą naudoti kuo daugiau aktyvių medžiagų ant veido odos. Vitaminas C skatina kolageno gamybą, todėl, manau, kad privalau išmokyti savo odą ir paakius susidraugauti su šiuo ingredientu.
Jeigu mano paakiai pajuodę, o aš noriu, kad jie pašviesėtų, turiu integruoti niacinamidą arba retinolį. Naudoju visus aktyvius ingredientus (netgi rūgštį) ir ant veido, ir ant paakių zonos. Bet mano oda prie to pripratusi, nes taip elgiuosi gal 10 metų.
Kaip tau siūlyčiau spręsti paakių problemas?
✔️ Nepulk naudoti visų iš karto. Pasiimk paprastą kremą ir į jį įlašink, tarkim, niacinamido. Gali tokį mišinį naudoti kas antrą dieną. Turi išmokti lėtai paakių zoną supažindinti su aktyviais ingredientais. Paimk vieną ir naudok kokį mėnesį. Mūsų tikslas – turėti aktyvias medžiagas ir išmokti jas naudoti palengva.
✔️ Jeigu tave vargina rytinis paakių paburkimas, pažiūrėk, ką valgai. Kai man taip atsitinka, aš nustoju valgyti traškučius, sūrius patiekalus, suši. Tu turi suprasti, kurie produktai tau netinka. Atsisakyk rūkytų, keptų, sunkiai virškinamų patiekalų, druskos.
✔️ Atkreipk dėmesį į pagalvės dydį. Kartais gali prireikti aukštesnės pagalvės dėl to, kad visi skysčiai nesusikauptų veide.
✔️ Vandens perteklių padeda sumažinti kofeinas. Savo gyvenime turėjau etapą, kai pabusdavau su labai dideliais maišais po akimis. Ką aš darydavau? Aš vakarais užsidėdavau šaltą juodos arba žalios arbatos pakelį, kuris pagreitindavo kraujotaką. Tokį efektą turi kremai, turintys žalios arbatos ekstrakto, kofeino, vitamino C.
✔️ Jeigu tave vargina vadinamos „žąsų kojelės“ prie akių, vėlgi prisimink ir drėkinamuosius serumus, ir retinolį, ir vitaminą C. Visos tos pačios taisyklės, kurios tinka ir veidui.
✔️ Apsaugos nuo saulės priemonės (SPF). Jeigu paakiai juoduoja ir toje zonoje daug pigmentacijos, SPF turi tapti tavo geriausiu draugu. Prieš eidama į saulę, tu išsitepi apsauga nuo jos ir praleidi paakių zoną? Didžiulė klaida, nes pajuodę paakiai dar labiau pajuos. Jeigu labai jautri zona, rinkis mineralinį SPF, kuris teturi du ingredientus – cinką ir titaną.
Rūta.
P.S. dar daugiau apie odo priežiūrą ir grožį mano naujausioje knygoje „Visa tiesa apie grožį, jaunystę ir odos priežiūrą“.
