Šiandien visą savo dėmesį noriu skirti retinoliams, rūgštims ir hialuronui. Netrukus paaiškinsiu, kodėl…
Straipsnio autorė – Rūta Banionytė (44) yra dviejų bestselerių autorė ir JAV dirbusi grožio specialistė! Anksčiau turėjusi daugybę problemų su oda (didžiulius spuogus, pigmentaciją, raukšles), įstojo į Los Andželo grožio mokyklą ir pradėjo ieškoti būdų, kaip sau padėti. Straipsniuose, bei knygose ji dalinasi savo dvidešimt metų trukusia kelione ir atradimais, kaip išspręsti odos problemas, bei išlaikyti gražią ir spindinčią odą ilgus metus!
Prenumeruokite savaitinius straipsnius apie odos priežiūrą paspaudu čia!
Apie retinolius noriu pakalbėti daugiau, nes nuolat gaunu merginų klausimų: „Ar ne per jauna pradėti naudoti retinolį? Ar galiu naudoti vasarą, dieną? Jeigu oda lupasi, ar tai rodo, kad produktas netinka?“
Labai daug klausimų, todėl noriu paneigti ne vieną mitą.
Neseniai vaikštinėdama stebėjau vitrinas ir pamačiusi užrašus, kaip naujos kartos hialuronas stabdo senėjimą, net pyktelėjau.
Man nepatinka melagingi teiginiai, ir aš siekiu, kad kiekviena moteris turėtų daug žinių ir mokėtų atskirti – kur gudri reklama, o kur – naudingi ingredientai.
Tad šįkart apžvelgsiu rūgštis, retinolius ir hialuroną – paaiškinsiu, kas tiesa, o kas tėra mitas.
👉 1. RETINOLIAI.
Esu iš tų moterų, kurios seka naujienas ir tendencijas, smagu stebėti, kaip viskas keičiasi. Anksčiau buvo siūlomas tik stiprus receptinis retinolis, o dabar gerą produktą galima įsigyti laisvai.
Retinolis – vienas iš ingredientų, kurį rekomenduoju pažinti kiekvienai. Kosmetikos industrijoje nėra daug produktų, kurie padarytų tokį įspūdingą efektą jūsų odai.
MITAS Nr. 1: ar verta naudoti retinolį, jeigu tau tik 20?
Pradėsiu nuo klausimo: ar žinojote, kad retinolis buvo sukurtas paauglių odai gydyti? Vėliau šis ingredientas buvo skirtas kolageno gamybai paskatinti, dar vėliau – pigmentacijai mažinti ir senėjimo procesams stabdyti.
Tad tikrai nėra amžiaus cenzo šiam ingredientui įtraukti į odos priežiūros rutiną. Spuogams gydyti retinolį merginos gali pradėti naudoti dar iki 20 metų. Nuo 20 ir vėliau pradeda rodytis mūsų meilė saulei ir veidą „papuošia“ pigmentinės dėmės, todėl retinolis ir čia pirmas pagalbininkas.
Truputį vėliau (nuo 40 m.), kai norisi stangrumo ir mažinti raukšles, retinolis vėl pagelbės.
MITAS Nr. 2: vasarą retinolio naudoti negalima.
Aš visuomet kartoju: trumpalaikis ingrediento naudojimas stebuklų nepadarys. Turite apsišarvuoti kantrybe ir skirti laiko.
Nutraukti retinolio naudojimą vasarą nematau jokio reikalo.
Taip, jis padaro odą jautresnę saulei, tačiau yra būdų, kaip nuo to apsisaugoti: tepti apsauginę priemonę nuo saulės su SPF, nešioti kepurę, akinius.
Labai stiprus receptinis retinolis, aišku, gali sukelti neigiamą poveikį, tačiau naujos kartos ingredientai sukurti taip, kad juos būtų galima tepti net ryte.
Aš pati labiau mėgstu tepti retinolį vakarais, nes man patinka odą „įdarbinti“ nakčiai. Odos regeneraciją skatinti geriau tuomet, kai organizmas ilsisi.
Beje, visuomet buvo perspėjama, kad retinolio naudoti negalima nėščiosioms ir žindančioms moteris. Tačiau dabar pasigirsta vis daugiau nuomonių, kad žindančioms šis ingredientas nepavojingas.
Įsigijusi retinolį, nuspręsk, kiek dienų per savaitę nori jį naudoti. Pradžioje neskubėk, pratink odą palengva, o paskui matysi – galbūt galėsi naudoti ir kartą per dieną.
MITAS Nr. 3: pradėjus odai šerpetoti, luptis, retinolio naudoti nebegalima.
Ką daryti, jei pradėjus naudoti retinolį, oda ima šerpetoti? Neskubėk nustoti naudoti arba ieškoti pakeisti jį kitu. Teigiama, kad odai reikia maždaug mėnesio priprasti prie retinolio. Turi labai gerai drėkinti odą arba naudoti šį ingredientą lėčiau ir švelniau.
Užsitepk retinolio ant sausos odos, pabūk 15 minučių ir tada patepk drėkinamuoju kremu („CeraVe“). Gali šią rutiną atlikti dar švelniau: pirmiausia kremas, tada – retinolis ir vėl kremas.
Taigi, SVARBU ŽINOTI: jeigu neturi apsauginės priemonės nuo saulės, tai nepirk ir retinolio!
Mano rekomenduojama apsauga nuo saulės yra čia.
MITAS Nr. 4: paakių sričiai reikia atskiros priemonės su retinoliu.
Visi specialistai, kuriuos seku ir pasitikiu, kartoja tą patį: jautriai ir plonai paakių zonai tikrai nereikia kažkokių kitokių produktų. Tinka viskas, ką naudojate veidui. Tas pats ir su retinoliu: juk paakių sritis sensta ir raukšlėjasi greičiausiai, tad kodėl jai neduoti paties geriausio produkto?
Aišku, kad paakius irgi reikia pripratinti prie retinolio: draugystė turi būti lėta ir švelni. Tačiau pirkti atskirą produktą nerekomenduočiau, nes tai – tik pinigų švaistymas.
👉 2. HIALURONAS. Mano manymu, senėjimo požymius gali sustabdyti retinolis, bet ne hialuronas.
MITAS Nr. 5: hialuronas stabdo senėjimą.
Mūsų „Šokolado sielai“ parduotuvėje turimi „Timeless“ serumai su hialuronu labai geri, tačiau aš tikrai negarantuočiau, kad jie efektyviai stabdys senėjimą.
Hialuronas turi savybę pritraukti drėgmę į odą, dėl ko ji „nesiglamžo“, atrodo putlesnė. Tačiau hialuronas nėra stebuklingas ingredientas, kuris vertas „karūnos“.
Bet „Timeless“ serumas su peptidais (rožiniame buteliuke) yra dėmesio vertas produktas, nes būtent šie ingredientai skatina kolageno gamybą.
👉 3. RŪGŠTYS. Niekada nemaišyčiau retinolio su rūgštimis (nors dabar jau yra pasiūloje gamintojų sumaišytų produktų).
MITAS Nr. 6: rūgštys nudegina veidą.
Kai mokiausi Los Andželo grožio mokykloje, visuomet buvau pirma, kuri nori išbandyti priemones (turėjau ant veido spuogų paliktų randų, dėmių, oda buvo nelygi). Prašydavau užtepti net kelis sluoksnius, kad tik priemonė suveiktų. Mano veidas kartais atrodydavo kaip sueižėjusi žemė, nuo kurios tiesiog gabalais lupasi oda. Kad ir kokią stiprią rūgštį bandžiau, nė viena nenudegino man veido.
Jeigu esi pradedančioji, pradėk nuo švelnesnės (laktinės). Rūgštis tepame tik ant sausos odos. Skaitome gamintojo rekomendacijas: visuomet bus parašyta, reikia laikyti per naktį, ar nuplauti po kelių minučių.
Rūgštys – labai efektyvios priemonės, duodančios ilgalaikių ir gerų rezultatų. Dabar aš naudoju švelnesnius produktus ir džiaugiuosi tuo, ką matau veidrodyje.
Dar nė viena mergina man neparašė, kad kažkuri „The Ordinary“ rūgštis nudegino veidą. Tačiau rekomenduoju: draugystę su rūgštimis pradėk nuo švelnesnio produkto.
👉 POPULIARŪS KLAUSIMAI-ATSAKYMAI:
✔ 1. Ar galima naudoti rūgštis, jeigu oda sudirgusi ir jautri?
Galima, tik tu pati turi nuspręsti, ar reikia. Ne kiekvienai odai būtina eksfoliacija. Jeigu turi pigmentinių dėmių, jeigu sunkiai įsigeria priemonės, oda praradusi spindesį, stangrumą, yra spuogų, tuomet rūgštys tikrai padės.
✔ 2. Ar galiu naudoti ir peptidus, ir retinolį?
Aš į vieną vakarinę rutiną abiejų nedėčiau. Jeigu naudoju retinolį, tai maišyčiau jį su „Timeless“ serumu B5 (žalias buteliukas).
✔ 3. Ar niacinamidas – toks pat efektyvus kaip retinolis?
Labai mielas draugiškas ingredientas, tačiau tikrai nėra toks efektyvus kaip retinolis. Jeigu nori atsikratyti raukšlių, turėti stangrią odą, teks naudoti aktyvesnius ingredientus – peptidus, retinolį, rūgštis.
✔ 4. Kokia jūsų nuomonė apie „Olay“ retinolį?
Geras, kokybiškas produktas, tikrai duos ilgalaikį efektą.
✔ 5. Kaip mažinti ir valyti poras?
Švari pora – maža pora. Kad to pasiektumėte, naudokite priemones su salicilo rūgštimi (prausiklis, eksfoliantas). Kitaip dar vadinama BHA.
✔ 6. Pradėjus naudoti retinolį, atsirado dėmių.
Nuo retinolio pigmentinės dėmės tikrai nesiformuoja. Greičiausiai jau turite pigmentaciją, o pradėjus naudoti retinolį, dėmės pradėjo kilti į paviršių.
Prisiminkite, kad retinolis skatina odos regeneraciją. Pigmentacija prasideda giliai ir seniai, dėmėms reikia laiko iškilti. Retinolis šį procesą tik pagreitina. Nenusiminkite, vadinasi, kova su pigmentacija jau prasidėjo, tik turėkite kantrybės.
Labai tikiuosi, kad atrasi ir retinolį, ir rūgštis, įtrauksi šiuos produktus į veido priežiūros rutiną ir džiaugsiesi rezultatais.
Tavo,
Rūta💙💛
P.S. Jei šie straipsniai gali būti vertingi, prenumeruokite savaitinius straipsnius apie odos priežiūrą paspaudu ČIA!
P.P.S. Savo klausimus, pastebėjimus ar paskatinimus dėl šių straipsnių geriausia man siųsti per instagram @SokoladasSielai. Ten žinutes matau ir atsakau pati: https://www.instagram.com/sokoladassielai/
Jeigu norėtum suprasti savo odą IŠ ESMĖS, būtinai perskaityk mano knygą „Visa tiesa apie grožį, jaunystę ir odos priežiūrą“.
Keletas grožio paslapčių, kuras rasi šioje knygoje:
✓ GROŽIO PSICHOLOGIJA: kaip pačios save sendiname, to net nežinodamos?
✓ Maži grožio industrijos MELAI IR MITAI, kuriems švaistome daugybę pinigų ir laiko!
✓ Kaip atsikratyti PAPILKĖJUSIOS VEIDO ODOS ir susigrąžinti sveiką spindesį?
✓ Kaip pasirinkti jūsų odai TINKAMIAUSIĄ KREMĄ AR SERUMĄ? (ir daugiau niekada nepermokėti, patikėjus tuščiais gamintojų pažadais!)
✓ 3 PATYS EFEKTYVIAUSI, mokslo patvirtinti kremo ar serumo ingredientai, kurie garantuotai pagerins tavo odą ir išspręs daugybę problemų! (tačiau dėl vieno iš jų turi būti atsargi!)
✓ Visi veiksmai išsaugoti grožį ir jaunystę taps BEVERČIAI, jeigu ignoruosi šią svarbią 1 grožio taisyklę! (Užtikrinu, jog be šio žingsnio tavo oda NIEKADA nebus spindinti, jauna ir graži!)
✓ Kaip kovoti su iškilusiomis ODOS PROBLEMOMIS (spuogais, pigmentinėmis dėmėmis, skaistumo ir stangrumo trūkumu, raukšlėmis, pajuodusiais paakiais)?
✓ 5 MITYBOS ĮPROČIAI, kuriuos išsiugdžiau būdama 30-ties ir kurie padėjo man išlaikyti liekną kūną bei gražią odą! (be alinančių dietų ar mėgstamiausių produktų atsisakymo!)
✓ NEMATOMOJI MOTERS GROŽIO PUSĖ, kurios negalima ignoruoti (ypač, jei nori daugiau draugų ar vyrų dėmesio)!
✓ ODOS DRĖKINIMO PASLAPTYS ir 6 geriausi odos drėkikliai, kurių turėtum ieškoti savo grožio priemonėse!
✓ Kaip „susidraugauti“ su JAUTRIA, RIEBIA ar SAUSA oda?