Sveika. Šiandien noriu atskleisti kai ką labai svarbaus apie lūpų priežiūrą ir balzamus. Turiu pripažinti, kad šita tema man nėra labai maloni, nes šitoje srityje pati darau daug klaidų.
Pradėkime nuo to, kad lūpos yra labai svarbi moters dalis, mes visos norime gražių, putlių lūpų, kad jos būtų nesuskilinėjusios.
Nors iš tikrųjų man kartais patinka suskilinėjusios lūpos… Susidaro toks įspūdis, kad jos tokios didelės, kad net sutrūksta.
Jeigu tau patinka, kad lūpos būtų gražios, putlios ir jokiu būdu nesausos ir nesuskilusios, reikia atsikratyti įpročio jas laižyti.
Šita problema – pati didžiausia.
Kas vyksta?
Mūsų lūpos ima ir išsausėja per visą dieną (arba pavalgius). Ką mes tada darome? Imame jas laižyti. Apsilaižome, apsilaižome ir galvojame, kad aplaižytps lūpos sudrėks.
Bet tas efektas išsilaiko labai trumpai dėl kelių priežasčių.
Jeigu dažnai laižai lūpas, tai seilės ištraukia drėgmę (kad ir kaip bebūtų keista). Iš karto palaižius lūpas lyg ir tampa geriau, palengvėja, bet laikui bėgant seilės ištraukia drėgmę iš tavo lūpų.
Kitas nemalonus dalykas, ką padaro seilės, tai jos yra pirma virškinimo stotelė ir jose yra labai daug įvairių enzimų, kurie jau pasirengę apdoroti maistą, įdėtą į burną. Įsivaizduok, apsilaižei lūpas, ir visos seilės ne tik džiovina tavo lūpas, garuoja ir traukia drėgmę, bet enzimai dar pradeda valgyti ir tavo ląsteles.
Su laižymu reikėtų baigti.
Jeigu šitas įprotis yra toks, kad kitaip negali, tai galvok priešingai. Viskas prasideda nuo suvokimo. Ir labai svarbu suprasti, kad kai kuriuos išmoktus dalykus mes darome automatiškai, bet jie mums nieko gero neduoda.
Merginos man kartais rašo žinutes: „Rūta, padėk, lūpos taip skilinėja, nežinau, ką daryti…“
Pirmiausia reikia galvoti ne ką daryti, o ko nedaryti.
Nelaižyti, atsikratyti šito įpročio.
Toliau ko nedaryti?
Visi greiti vazelinukai, kurie surikiuoti parduotuvėse ar vaistinėse prie kasų. Jie labai gražiai įpakuoti, skaniai kvepia ir dar turi gerą skonį – labai prastas dalykas.
Jeigu tokį naudoji, tai gražias lūpas išlaikyti bus labai sunku.
Arba ateis laikas, kai tavo lūpos tiesiog užpyks ir pradės kelti įvairius nepatogumus vien dėl to, kad tu jas būsi primaitinusi visokių erzinančių ir nereikalingų ingredientų.
Vos nepamiršau! Visa mūsų oda turi riebalines liaukas. Kai ji išsausėja, tai riebalinės liaukos gauna signalą, kad pradėtų gaminti daugiau riebalų ir taip apsaugotų bei sudrėkintų odą.
Mūsų lūpos tokių riebalinių liaukų neturi. Jose iš viso nėra riebalinių liaukų.
Todėl jos pačios savęs pasidrėkinti nelabai gali. O jeigu dar laižome, kramtome ir tepame įvairias priemones su kvapais, tikrai gadiname reikalus.
Žiūrėdama į savo lūpas, keliu sau tokius tikslus, kad man patinka, jog jos yra gana pilnos (bent jau pirmos dienos pusėje). Ir man patinka, kad aš neturiu jokios rudos spalvos. Man patinka, kad jos neskyla. Man atrodo, kad jeigu aš ir toliau jas prižiūrėsiu taip, kaip jums tuojau papasakosiu, tai maždaug po 20 metų mano lūpos atrodys gražiai.
Dabar viskas pasaulyje yra paremta greituoju efektu, angl. instant gratification.
Mes dabar užšokę ant tokios bangos: ką tik bepradėtume daryti, norime gauti labai greitą rezultatą. Natūralus ir žmogiškas elgesys – greitos piliulės paieškos. Vazelinų, kitų įvairių lūpų priežiūros priemonių gamintojai šitą žino. Ir gali gaminti produktus, vadovaudamiesi tokia mūsų psichologine būsena (instant gratification, t. y. apdovanojimas iš karto).
Įsivaizduok, paimi priemonę ir užsitepei ją, jeigu lūpos buvo sutrūkusios ir skaudėjo. Į priemones gamintojai prideda mentolio arba kamparo, kuris truputėlį prislopina nervų sistemą, o skausmas iš karto dingsta. Be to, tu gauni malonų kvapą, kuris atrodo didelis privalumas. Po to dar užsitepi vanilinį, šokoladinį skonį, kuris tave skatina laižyti lūpas dar labiau. Šokoladas turbūt ne vienai moteriai kelia malonius pojūčius…
Daugelį priemonių mes užsitepame ant savo lūpų ir pridarome dvigubai daugiau žalos negu būtume be jų.
Kaip minėjau, mentolis ir kamparas erzina mūsų lūpų odą. Jeigu tuo momentu ji parausta ir atrodo miela ir graži, ilgainiui mūsų lūpos pradės gintis nuo tos medžiagos.
Po to mes laižome visą saldų skonį (ar koks jisai bebūtų) ir tokiu būdu dar labiau jas išdžioviname. Po pusvalandžio vėl griebiame tą patį lūpų balzamą, kad kuo greičiau išspręstume problemą.
Tokiu būdu užstringame užburtame rate. Ir kuo toliau, tuo daugiau naudojame tokius balzamus, kremukus, tepaliukus ar pan. Jeigu produktas skanus ir saldus, vadinasi, tau jau pakišama koja.
Mes mėgstame tą efektą, laikais nuo laiko galima panaudoti vieną ar kitą priemonę, nes ji sudirgina lūpas ir jos atrodo gražiau. Bet siūlau tomis priemonėmis nepiktnaudžiauti. Jeigu balzame yra mentolio, kamparo, cinamono, imbiero, citrusų ar kitų ekstraktų, patariu jų vengti.
Dažnai galvojame, kad graži pakuotė ar didesnė kaina rodo produkto vertę.
Tačiau nei veido oda, nei lūpos, nei kūno oda nesupranta šių įpakavimų. Ji supranta molekulinę sudėtį. Kalbant apie lūpų priemones, tikrai neverta investuoti į brangius balzamus. Jeigu mes patyrinėtume jų sudėtį, pasakysiu grubiai – visiškas „oras“.
Ką tik ištyrinėjau gal 20 priemonių. O sudėtis yra iš tikrųjų labai paprasta.
👉 Mūsų lūpoms reikia trijų dalykų: kad jos būtų drėkinamos, saugomos, ant jų turi būti kuriamas apsauginis barjeras nuo aplinkos veiksnių.
Jeigu jos labai suskilusios ir jautrios, jos turi būti gydomos.
Visa tai atlieka ne kvapai ar pan., o įvairūs sviestai, vaškai, silikonai. Silikonų produktų dabar vieni bijo, kiti jiems ploja, nes jie iš tikrųjų išsaugo drėgmę. Svarbūs ir įvairūs aliejai. Šie ingredientai lūpų tepaliukuose yra vertingi ir tikrai duoda naudos.
Dar lūpų priežiūros priemonėse ieškokite glicerino arba trigliceridų (šie truputį brangesni). Tai – visi drėkikliai, kurių turėtų būti ir lūpų priežiūros priemonėse, ir įvairiuose kremuose.
Jeigu yra hialurono rūgšties, irgi gerai. Bet gamintojai nelabai mėgsta jo dėti, nes jis keičia konsistenciją.
Kitas ingredientas, prieš kurį anksčiau buvau labai nusistačiusi, o dabar kaupdama žinias, pradedu jį pamėgti, tai – paprastas vazelinas.
Mineraliniai aliejai, kuriems irgi buvome pasakę labai didelį „NE“ (kaip ir naftos produktams). Buvo kilęs didelis bumas – jeigu sudėtyje buvo parašyta „petrolatum“ arba „mineralinis aliejus“, visi žegnojomės ir sakėme: „Dieve, čia naftos produktas, mes jo nenaudosime.“ Aš irgi sakiau, kad vazelinas blogas.
Bet ir tyrimai, ir laikas parodė, kad vazelinas – visai geras ingredientas, kuris padeda „užrakinti“ drėgmę. Jis tikrai geresnis negu natūralistų pamėgtas organinis lūpų balzamiukas su kokiu eteriniu aliejumi, kuris greičiau suerzins odą, negu duos jai kokios nors naudos.
Šiame dideliame pasaulyje reikia mokytis pasirinkti produktus. Juk vazelinas buvo sutryptas, išpeiktas, nors mūsų mamos ir močiutės jį labai naudojo ir mėgo.
Sutrypė vazeliną, įrodė, kad jisai blogas. Net neįrodė… Tokių įrodymų nėra. Tiesiog paskelbė pasauliui, kad jisai blogas. Ir pradėjo pardavinėti lūpų priežiūros priemones, kurios kainuoja 20 eurų. Vakar, ieškodama priemonių, radau vazeliną net už 60 eurų! O sudėtyje nieko stebuklingo: trigliceridas, glicerinas, taukmedžio sviestas ir keli aliejai. Neapsigaukite ir tikrai nemokėkite daug pinigų. Nieko stebuklingo nesurasite.
Su kiekvienu dalyku šitaip yra. Mes taip esame apgaudinėjamos ir tiek daug pinigų išleidžiame produktams, kurie neveikia.
Aš pati apsigaunu.
Pasiskaitau: o, lūpų kaukė! Buvo labai pamėgta influencerių. Nusipirkau ją, sumokėjau 20 eurų, tepiau kiekvieną vakarą ir laukiau iš ryto, kada lūpos bus gražios.
Taip nenutiko.
Paskui pradėjau tyrinėti ingredientus ir neradau nė vienos medžiagos, nė vieno gero sviesto, kuris galėtų išsaugoti drėgmę. Nepasimaukite.
Dėl to esu parašiusi knygą apie grožį ir odos priežiūrą.
Ši knyga yra privaloma kiekvienai merginai, nes šiame informaciniame pasaulyje pasirinkti tinkamus produktus – praktiškai neįmanoma. Jeigu nesimokysime, nestudijuosime savo odos, neieškosime, kaip padėti sau, bus dar didesnė duobė. Nuo gražios odos vizijos kiekvieną dieną tolsime vis toliau ir toliau. Jeigu nori turėti gražią odą, gerai prižiūrėti savo kūną, ilgai išlikti jauna ir graži, rekomenduoju šią knygą.
Ji padės susidėlioti teisingą požiūrį apie viską, kad vyksta su tavo oda, tavo kūnu. Ir tada tu žinosi, kaip išlaikyti gražią odą, apie kurią svajoja dauguma moterų, gerą svorį ir kitus mums, moterims, taip trokštamus dalykus.
Tęsiam apie lūpas.💋
1. Ieškokime produktų, kuriuose nebūtų įvairių kvapų, kurie būtų be skonio ir sudėtis būtų labai paprasta.
2. Produktas, kurį išsirinksi, turi būti bekvapis, svarbu, kad jame nebūtų įvairių eterinių aliejų arba dirgiklių (mentolio, kamparo).
3. Toliau ieškokime įvairių aliejų.
4. Jeigu norime palepinti savo lūpas, galime pridrėkinti jas savo pamėgtu serumu, kuriame yra hialurono rūgšties (aš naudoju žalią „Timeless“ serumą). Ant viršaus reikėtų užtepti taukmedžio ar kito aliejaus, kad „užrakintume“ drėgmę.
5. Jeigu daraisi rūgštines procedūras, prašysiu tavęs tikrai nusipirkti vazeliną. Ir prieš rūgštinę procedūrą pasitepti lūpas. Kaip minėjau, lūpų oda kitokia, mes negalime jos taip stipriai erzinti, judinti, kaip savo veido odos.
6. Ir jeigu nenori turėti rudos linijos aplink lūpas, tai ieškok priemonės su SPF apsauga. Paimk patį paprasčiausią SPF ir prieš išeidama į lauką pasitepk lūpas. Jeigu SPF mineralinis (iš cinko ir titano), jis uždės baltą plėvelę, kuri tau nelabai patiks. Geriau užsitepk cheminio SPF.
Geros tau kelionės gerinant savo lūpų kokybę!❤️
Ruta.